W dniach 27.06 – 30.06.2022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Starym Luboszu uczestniczyli w półkoloniach letnich. Każdego dnia półkolonii został zorganizowany wyjazd, podczas którego uczniowie uczyli się jak właściwie wykorzystywać czas wolny, nawiązywali nowe przyjaźnie poza murami szkoły, kształtowali  odpowiedzialność za własne zachowanie w stosunku do innych oraz budowali własne poczucie wartości. Podczas zajęć warsztatowych przeprowadzonych w ArtZagroda w Dymaczewie Starym i Lawendowej Manufakturze w Kleszczewie rozwijali swoje zainteresowania, uzdolnienia oraz własną kreatywność. W parku trampolin JumpSpace w Śremie prezentowali swoje umiejętności sportowe na różnego rodzaju trampolinach, drabinkach, przeszkodach oraz ściance wspinaczkowej. Po tak męczącej aktywności fizycznej i spalonych kaloriach doskonalili umiejętność posługiwania się pieniędzmi, zamawiania potraw, kulturalnego zachowania się przy stole oraz spożywania posiłku w restauracji McDonald. Podczas pobytu w Nenufar Club w Kościanie uczestnicy przeżyli wiele przygód podczas zajęć z animatorem, pływania tratwą oraz korzystania z wszystkich dóbr jakie zaoferować może piracki park rozrywki.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu zostało zaplanowane ognisko integracyjne gdzie każdy miał okazję zjeść kiełbaskę, słodki placuszek i kosztować lawendowej lemoniady przygotowanej przez p. Kingę z Lawendowej Manufaktury.

W półkoloniach każdego dnia uczestniczyło 45 osób i codziennie sprawowało nad nimi opiekę 4 nauczycieli. Półkolonie zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościanie.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia pokazu zdjęć z półkolonii.