Dyrektor Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu z przyjemnością informuje, że nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki z egzaminu klas ósmych, który się odbył w maju 2022 roku. Ubiegłoroczni uczniowie klas ósmych uzyskali następujące średnie wyniki procentowe:

  1. język polski – 63% (był to drugi wynik wśród wszystkich szkół podstawowych z powiatu kościańskiego, których jest 20)
  2. matematyka – 68% (był to najlepszy wynik wśród wszystkich szkół z powiatu kościańskiego)
  3. język angielski – 61% (był to piąty wynik wśród wszystkich szkół z powiatu kościańskiego).

W klasyfikacji wyników z wszystkich trzech części egzaminu klas ósmych znaleźliśmy się na 3 miejscu wśród wszystkich szkół powiatu kościańskiego, minimalnie tylko przegrywając z Szkołą Podstawową nr 4 w Kościanie i Szkołą Podstawową nr 3 w Kościanie.

Gratulacje dla byłych już uczniów klas 8, ich rodziców i nauczycieli, którzy tak dobrze przygotowali uczniów do egzaminu.