Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej powróciliśmy do murów naszej szkoły. Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny oraz oddaliśmy hołd polskim żołnierzom, którzy walczyli podczas II Wojny Światowej. Podczas uroczystości uczennice klasy siódmej recytowały wiersze poświęcone pamięci poległym bohaterom. Ponadto obejrzeliśmy dwa filmy, które obrazowały historię II Wojny Światowej oraz los polskich dzieci we wrześniu 1939 roku, kiedy to zamiast chwycić za plecaki i z uśmiechem na ustach iść do szkoły, musiały brać udział w krwawej wojnie. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły – Pan Piotr Kaczmarek. Wyraził radość z powrotu do szkoły w systemie stacjonarnym oraz życzył uczniom dobrych ocen. Dyrektor poinformował o rozmaitych kółkach zainteresowań, które ruszają z początkiem nowego roku szkolnego.
W inauguracji wzięli udział rodzice klas pierwszych, z duma podziwiając swoje pociechy, które właśnie rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Mamy nadzieje, że nadchodzące miesiące ciężkiej pracy będą owocne zarówno dla uczniów, jak i rodziców i nauczycieli.
Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny był bogaty w sukcesy i niezapomniane, piękne momenty.