Już po raz 29 organizatorzy akcji „Sprzątanie świata – Polska 2022” zaprosili wszystkich Polaków do wspólnego posprzątania Polski.

„WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE – to przewodnie hasło towarzyszyło również naszym uczniom. Świadome działania mogą pomóc i zrobić wiele dobrego dla Matki Ziemi. W akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Społeczność uczniowska z naszej szkoły czynnie włączyła się w tegoroczną akcję. Uczniowie klas 1 – 3 posprzątali otoczenie naszej szkoły i przedszkola oraz terenów sportowych. Młodzież klas starszych porządkowała tereny leśne położone niedaleko naszej miejscowości oraz pasy zieleni wzdłuż ulic Kościańskiej i Leśnej.

Dzięki tegorocznej akcji zebraliśmy kilkanaście worków śmieci, które ktoś pozostawił w naszych lasach. Czysta Polska to duma wszystkich Polaków i uczniowie naszej szkoły świadomie dążą do tego stanu.

Elwira Dorynek