W sobotę, 17 września, na zaproszenie Szkolnego Klubu Sportowego „Jantar” liczna grupa uczniów naszej szkoły stanęła na starcie XXVII Biegu Olimpijskiego w Racocie. Choć pogoda nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, to z ogromnym zapałem stanęliśmy do rywalizacji w myśl zasady: „Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś”. Bieg Olimpijski to nie tylko okazja do pokonania trasy ok. 4 km, ale przede wszystkim do spotkania z olimpijczykami oraz paraolimpijczykami. Tym razem w Racocie gościli: Tadeusz Kulczycki, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku; Mariusz Kubiak, olimpijczyk z Moskwy (1980); Andrzej Wróbel, złoty medalista z Barcelony (1992), Atlanty (1996) i Sydney (2000); oraz Michał Kotowski, paraolimpijczyk z Tokio (2021), który w czasie oficjalnego otwarcia biegu dostąpił zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego. Zgodnie z zasadą zawodów nie liczyło się miejsce na mecie, lecz samo ukończenie biegu. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe – rowery i choć tym razem nie udało się nam ich wygrać, ale może za rok.

Magdalena Mandel