Pierwsza sobota października przywitała nas pięknym słońcem i bezchmurnym niebem. Tradycyjnie już, uczniowie z naszej szkoły wzięli w tym dniu udział w biegach zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Celem imprezy sportowej było:

• popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku,

• krzewienie idei poszanowania dla środowiska przyrodniczego,

• promocja Turwi i gminy Kościan,

• propagowanie zdrowego stylu życia,

• uczczenie pamięci i zasług D. Chłapowskiego dla Wielkopolski.

Liczna, 33 osobowa grupa uczniów pod opieką pani M. Mandel i E. Dorynek wystartowała w swoich kategoriach wiekowych, pokonując trasę od 300 do 900 m. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, owoc i wodę. Choć trudno było o podium, to każdy z uczniów pokazał wolę walki i troskę o swoje zdrowie.

Wspólnie spędzony czas z rówieśnikami, na świeżym powietrzu to dowód jak ważne są zachowania prozdrowotne i społeczne wśród uczniów naszej szkoły.

Elwira Dorynek