W sobotę, 8 października, już trzeci raz młodzież z naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej „Kryptonim Wolność” organizowanej na terenie Kościana. W tym roku zabawa została podzielona na cztery sektory, w których uczestnicy musieli wykonać zadania ściśle związane z działaniami powstańców wielkopolskich. Nie zabrakło walki szablami, wyszukiwania ukrytych nabojów, wyznaczania trasy przy użyciu kompasu, zdobycia zaminowanej góry, czy udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przydały się również wiadomości z historii, zwłaszcza naszego regionu. Wszystkie zadania były przeprowadzane w pełnej konspiracji, ważne było nie dać się złapać niemieckim patrolom. Organizatorzy nie zapomnieli również, by uczestnicy gry choć na chwilę się zatrzymali i oddali hołd poległym w powstaniu mieszkańcom naszej Małej Ojczyzny. Trzeba przyznać, że kolejny raz była to niezapomniana lekcja historii.

Magdalena Mandel