We wtorek, 18  października 2022 r., odbył się w naszej szkole Apel z okazji XXII Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy 5a, pod kierunkiem pani katechetki Oleny Kalemby, zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny „Święty uśmiechnięty”.

Dzieci swoim występem, starały się ukazać Jana Pawła II, jako osobą o bardzo wesołym usposobieniu. Papież często zaskakiwał niemożliwymi do przewidzenia reakcjami, gestami, postawą i niepowtarzalnym szczerym uśmiechem, który wyrażał więcej niż niejedno słowo.  Uśmiechając się do tłumów ludzi, którzy witali go podczas wielu pielgrzymek po świecie, wzbudzał zaufanie, dodawał otuchy i niósł radość. Choć sam w ostatnich latach swojego życia zmagał się z codziennymi problemami, bólem i chorobą, znajdował radość w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem i tłumami wiernych. Swoją postawą udowodnił zatem, że nie trzeba heroicznych czynów, ani męczeńskiej śmierci, by zostać świętym. Wystarczy być dobrym, odpowiedzialnym, ale przede wszystkim trzeba umieć dostrzec i zrozumieć drugiego człowieka, służyć mu pomocą w potrzebie, umieć kochać i przebaczać. Pokazał, że świętość nie jest zarezerwowana dla wybranych, ale jest zadaniem i powołaniem każdego z nas.

Dzień Papieski stanowi szczególną formę wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi.

Dlatego, uczniowie klasy IIa, IIIa, IVa, Va i VIa, pragną wyrazić Janowi Pawłowi II swoją wdzięczność, uświetnili część artystyczną piosenkami tj. „Santo subito”, „Święty uśmiechnięty”, „Uśmiechaj się rano, uśmiechaj wieczorem”,  „Nie zastąpi Ciebie nikt” i  „Zaufaj Panu już dziś.”

Nie zabrakło również ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barki”, którą odśpiewaliśmy wszyscy razem.

Na zakończenie apelu, pan dyrektor Piotr Kaczmarek podziękował  za przygotowanie apelu dzieciom i pani katechetce.

Po apelu udaliśmy się tradycyjnie do klas na degustację kremówek, ulubionych ciastek Jana Pawła II.