19 października 2022 r. odwiedziła naszą szkolę Kapela „Karpati”. Zespół ten został wyróżniony na międzynarodowych festiwalach m.in. w Szczecinie, Lublinie oraz we Francji. Brali też udział w programie TVN „Mam Talent”, gdzie dotarli do półfinału. Muzyczne spotkanie rozpoczęło się od powitania przy dźwiękach melodii „Dumbala”, następnie wykonawcy przedstawili się, opowiedzieli o sobie oraz o instrumentach, na których grają. Podczas koncertu przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać między innymi takich utworów jak: „W murowanej piwnicy”, „Povedala ja ti”, „Jekh Bari” oraz „Czom Ty nie priszol”, „Kev de kev”. Słuchając tych melodii, przeżyliśmy muzyczną podróż przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Ukrainę i Rumunię. Koncert zakończył quiz muzyczny. Uczniowie rozpoznawali utwory z poszczególnych krajów. Dobre odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami. Jak się okazuje, możliwe jest przeniesienie się do innych krajów bez długiej podróży. Za pomocą dźwięków artyści odkryli przed nami nieznane dotąd zakątki świata.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkich fragmentów koncertu.