Dnia 8 listopada 2022 r. w szkole  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Klasa 6a krótkim przedstawieniem  zobrazowała sytuację polityczną, w jakiej znalazł się nasz kraj przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.  Gra aktorów  ukazała ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli nie poddał się. Uczniowie  recytowali wiersze i wraz z chórem śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dyrektor szkoły, Pan Piotr Kaczmarek, w wymowny sposób podsumował przestawienie, które z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali uczniowie klasy szóstej. Zwrócił uwagę na to, że uczestnicząc corocznie  w  obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. W zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

Na zakończenie wręczono nagrody i upominki uczniom klasy czwartej, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym „Dla Niepodległej”.