Historia pluszowgo misia rozpoczęła się w 1902 roku. Wtedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevalt, uratował podczas polowania postrzelonego niedźwiadka. Naoczny świadek tego wydarzenia zilustrował to, a ilustracje znalazły się w poczytnej gazecie. Producent zabawek wykorzystał ten fakt, uszył maskotki w kształcie misia i za zgodą prezydenta sprzedawał je pod nazwą Teddy Bears. Nazwa powstała od imienia prezydenta i oznacza obecnie wszystkie pluszowe misie. W roku 2002, w setną rocznicę tego wydarzenia,  zaczęto obchodzić dzień 25 listopada jako Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada 2022r.  uczniowie naszej szkoły przynieśli swoich pluszowych ulubieńców. Wszyscy stanęli do klasowych fotografii z misiami, a uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych  przez bibliotekarkę p. Bernadetę Cejzę, podczas których obejrzeli prezentację o historii misia oraz wykonali „misiową” zakładkę do książki.