W dniach 9-11 grudnia 2022 r. nasza szkoła gościła Lidera i wolontariuszy akcji Szlachetna Paczka z powiatu kościańskiego. Szkoła w tych dniach udostępniła swoje pomieszczenia organizatorom tej akcji. Ponieważ w sobotę 10 grudnia 2022 r. odbywały się lekcje, to nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda organizacja takiej dużej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Podczas krótkiego apelu uczniowie mieli także możliwość spotkania się z wolonatriuszami i wysłuchania informacji o ich pracy.

W tym roku była to już XXII edycja Szlachetnej Paczki w Polsce. W powiecie kościańskim pracowało 12 wolontariuszy puls Lider odwiedzając  Rodziny. Zgłoszeń otrzymali 45, a włączyli 34 rodziny. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu pracującego na magazynie (w szkole) paczki dotarły do wszystkich włączonych rodzin. 34 wspaniałe historie rodzin i jeszcze więcej wspaniałych Darczyńców. Wolontariusze przenieśli, wnieśli i dostarczyli wraz z Darczyńcami 590 paczek. A wartość wszystkich paczek to 148 200 zł. Paczki dla rodzin przygotowywało łącznie 2 047 osób.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. W ramach projektu tworzone są rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Wolontariusze docierają do Rodzin, które podejmują nierówną walkę z przeciwnościami losu.  Wielokrotnie odwiedzając Rodziny, Wolontariusze przeprowadzają je przez proces „stawania na nogi”. Przywracają im godność i wiarę w to, że problemy uda się pokonać. Materialna paczka, którą wręczają podczas Weekendu Cudów staje się punktem zwrotnym – zabezpieczając najpilniejsze, bieżące potrzeby pozwala skupić się na tym, co pomoże długofalowo zmienić los rodziny.