Powiatowy konkurs na najładniejsza kartkę bożonarodzeniową był adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z całego Powiatu Kościańskiego. Uczestniczyli w nim reprezentanci 22 szkół. Na konkurs wpłynęło 370 prac.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 20 grudnia, w Kościańskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu z dziećmi wziął udział Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański i Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego, którzy wręczali nagrody i dyplomy. Uroczystość uświetnił występ Kariny Adamczak – Kasprzak, wieloletniej solistki Polskiego Teatru Tańca, Baletu Poznańskiego.

Komisja konkursowa brała pod uwagę nawiązanie kartki do Świąt Bożego Narodzenia i do idei żłóbka betlejemskiego. Nagrodzono 9 osób, a 73 wyróżniono. Nagrodzeni otrzymali klocki lego, a wyróżnione dzieci otrzymały puzzle. Poza tym wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i przekazane do szkół świąteczne upominki. Wszystkie nagrody i upominki sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Troje uczniów Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu otrzymało wyróżnienia, a byli to:
     – Olga Józefowicz z klasy 3a,
      – Aleksandra Marciniak z klasy 1a,
      – Ryan Pakuła z klasy 2a.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję!