20 stycznia 2023 roku do Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu zawitali niecodzienni goście – Babcie i Dziadkowie – najwspanialsi seniorzy o wielkich sercach, których miłości doświadczamy każdego dnia. Tego popołudnia odbyła się dla nich uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą rozpoczął i wszystkich powitał dyrektor szkoły pan Piotr Kaczmarek. Następnie oddał głos uczniom klasy 2a. „To za wszystkie bajki świata, za czytanie i bajanie, za przytulanie i piosenki nad łóżeczkiem śpiewane” – dziękowały dzieci. Uczniowie  w przepięknych strojach przedstawili babciom i dziadkom spektakl pt. „Królewna Śnieżka” w sześciu aktach na trzech scenach. Wszyscy goście bardzo wzruszyli się bajką i aktorską grą wnuków. U niektórych pojawiły się nawet łzy. Spektakl przerywany był brawami, a zakończył się owacją na stojąco. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością radni Gminy Kościan: pan Mirosław Mądry i pan Henryk Michalski, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kościan pani Katarzyna Wopińska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Luboszanki” pani Katarzyna Drozda, przewodnicząca Klubu Seniora w Starym Luboszu pani Bronisława Skrzypczak, przewodniczący Klubu Seniora w Nowym Luboszu pan Tadeusz Kozica oraz sołtys Nowego Lubosza pan Tadeusz Andrzejewski. W imieniu gości głos zabrał pan Mirosław Mądry, który podziękował za zaproszenie, a dzieciom za wspaniały występ i wręczył  im słodką niespodziankę – czekolady (serdecznie dziękujemy). Na koniec dyrektor pan Piotr Kaczmarek również podziękował dzieciom i pani Iwonie Bakalarskiej za przygotowanie uroczystości, a następnie zaprosił wszystkich na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy 2a. Każdy gość otrzymał także piękną laurkę z krasnalem i życzeniami oraz moc całusów od wnuków. W przygotowanie uroczystości z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy.