8 lutego kilkuosobowa grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę podczas wyjazdu do Torunia na Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup. Wraz z uczniami szkół podstawowych w Racocie i Starych Oborzyskach mieliśmy okazję oglądać i dopingować występy zawodników z całego świata. Do Torunia zjechali medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy w biegach krótkich, średnich, skoku wzwyż, skoku o tyczce i skoku w dal. Wielu emocji dostarczyły nasze biegaczki – Pia Skrzyszowka i Ewa Swoboda – obie świetnie zaprezentowały się na bieżni. Podczas zawodów mieliśmy również okazję zdobyć autografy i wspólne zdjęcia z Adrianną Sułek – rekordzistką Polski w pięcioboju i siedmioboju oraz Pawłem Wojciechowskim – utytułowanym lekkoatletą w skoku o tyczce. Wyjazd do Torunia był kolejną propozycją, po wyjeździe do Łodzi, który pokazał, że warto wyjść z domu i aktywnie spędzić wolny czas.