W sobotę 25 lutego naszą szkołę odwiedzili czworonożni goście: buldog angielski, buldog francuski i dwa chow chow wraz ze swoimi opiekunami. Podczas spotkania uczniowie klas I-III wysłuchali wielu ciekawostek na temat ras psów, ich hodowli i pielęgnacji. Pani Marta opowiedziała, jak przygotować psa do wystawy, co wcale nie jest łatwe i na co zwracają uwagę sędziowie podczas pokazu. Warto dodać, że psy, które nas odwiedziły są zwycięzcami wielu prestiżowych konkursów. Gratulujemy!  W trakcie spotkania mogliśmy przez chwilę pobawić się z psami i je wyczesać. Dowiedzieliśmy się również co to jest dogoterapia i czym się zajmuje dogoterapeuta.  Na koniec uczyliśmy się pozycji „żółwika” i zachowania w przypadku spotkania z psem.  W ćwiczeniu pomagała Klara, a buldog Leoś sprawdzał, czy każdy „żółwik” jest prawidłowo wykonany. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Dziękujemy!