7 marca 2023 r. w Racocie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Alexandra Kocaj – klasa V oraz Stanisław Sankiewicz – klasa V.

Powyższy Turniej ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jego celem jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz nabycia wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie reprezentujący szkoły w Racocie, Bonikowie i Starym Luboszu musieli wykazać się wiedzą ze znajomości technik ratowniczo-gaśniczych oraz podstaw ratownictwa medycznego.

W kategorii wiekowej szkół podstawowych nasza reprezentantka Alexandra Kocaj osiągnęła sukces zajmując III miejsce w etapie gminnym i zapewniając sobie możliwość udziału w zawodach powiatowych.

Etap powiatowy miał miejsce 23 marca w Szkole Podstawowej w Jerce. Nie udało się naszej reprezentantce stanąć na podium, ale należą się Oli gratulacje i wdzięczność za motywację i podjęty trud przygotowań do udziału w konkursie. Liczymy, że zdobyte doświadczenie pozwoli jej osiągnąć sukcesy w kolejnych latach.