Uroczyste podsumowanie konkursu „Najładniejsza Kartka Wielkanocna” odbyło się w środę, 29 marca w Kościańskim Ośrodku Kultury. Z autorami nagrodzonych i wyróżnionych prac spotkały się: wicestarosta kościański Dorota Słowińska oraz przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska. Spotkanie uświetnił występ zespołu Semplicze z Lubinia. 

W konkursie wzięło udział 363 uczniów klas I-III szkół podstawowych z powiatu kościańskiego. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Oceniając prace komisja uwzględniła nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, kolorystykę, materiały i technikę wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wśród nich znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu:

  • Nikola Tylińska, która zajęła I miejsce,
  • Marcela Wilczek – wyróżnienie,
  • Jędrzej Gorący – wyróżnienie,
  • Filip Stanisławiak – wyróżnienie.

Pozostali uczestnicy, których prace zostały przekazane do Starostwa, otrzymali upominki i dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!