4 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu zakończył się szkolny projekt „Szkoła bez hałasu” pod hasłem „Życie w hałasie nie jest na czasie”. Przez cały miesiąc uczniowie starali się ograniczyć ilość decybeli i dbali o słuch. Każda klasa miała do wykonania zadania. Jednym z nich było wymyślenie i przedstawienie „Kodeksu cichych zachowań na przerwach”. Uczniowie wzięli również udział w konkursie „Moja cisza”, który polegał na wykonaniu w sposób artystyczny wyobrażenia ciszy. W trakcie projektu w szkole odbyło się przesiewowe badanie słuchu wykonane przez panie z firmy Audiofon z Leszna, którym bardzo serdecznie dziękujemy. W badaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy.  Na zakończenie projektu odbył się apel, podczas którego dyrektor pan Piotr Kaczmarek podsumował przedsięwzięcia oraz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu.

Konkurs „Moja cisza”:

  • I miejsce: Zuzanna Majchrzak kl. 0, Jan Bartoszewski kl. 1b, Barbara Stawna kl. 2a, Zofia Pogorzelska kl. 2a, Jakub Sikora kl. 3a, Jakub Wopiński kl. 4a
  • II miejsce: Magdalena Wojciechowska kl.0, Martyna Górna kl. 1b, Maksymilian Kunc kl. 2a, Olga Józefowicz kl. 3a, Alicja Krzywda kl. 5a
  • III miejsce: Julian Piotrowski kl. 1b, Maria Wędzińska kl. 1b, Zofia Piotrowska kl. 2a, Nikola Tylińska kl. 3a
  • wyróżnienie: Alicja Cofta kl. 1b.