15 kwietnia w szkole w Starym Luboszu odbyły się warsztaty dla klas I-III na temat życia i ochrony owadów zapylających, zwłaszcza pszczół oraz pszczelich produktów. Pani Katarzyna Mądra z Fundacji Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, na których wszyscy dowiedzieli się wielu interesujących ciekawostek o życiu pszczół, pracy jaką wykonują te małe owady oraz jak ważne są pszczoły dla człowieka. Zainteresowanie wzbudziło między innymi: ile pszczół mieszka w jednym ulu, w jaki sposób pszczoły utrzymują temperaturę w ulu, co robi robotnica, a co truteń (nie bez przyczyny powstało powiedzenie „Ty trutniu!”), ile kilometrów pokonuje dziennie pszczoła i dlaczego ten mały owad ma koszyczek. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadawali dużo pytań, ale też dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.  Dla utrwalenia wiadomości każdy otrzymał książeczkę „Miodzinki i spółka – czyli co w ulu bzyczy?” oraz długopisy. Dziękujemy!!! Trzeba dbać o pszczoły i je chronić. Bez nich przestanie istnieć życie na Ziemi.