Dnia 25 kwietnia 2023r. uczniowie klas 4 – 8 mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Wielka ucieczka”. Przedstawiona historia dotyczyła Giętkiego, przeciętnego nastolatka, który zdecydował się zażyć nieznaną substancję zwaną dopalaczem i zaprzyjaźnił się z nieodpowiednimi osobami. Podczas przedstawienia aktorzy w innowacyjny sposób uświadamiali młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki oraz napoje energetyczne. Pokazali, w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać  wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Udowadniali, że można się świetnie bawić i aktywnie spędzać czas bez środków psychoaktywnych. Przekazane treści, a także gra aktorska zrobiły bardzo duże wrażenie na naszych uczniach. Dziękujemy Fundacji Grupa T z Torunia za wartościową lekcję życia.