We wtorek, 9 maja z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole został zorganizowany konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z klas  1-8. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały p. Magdalena Mandel oraz p. Monika Szczawik. Młodzi artyści z wielkim przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, przygotowując piękne wiersze o tematyce przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy  zaprezentowali się wspaniale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności. Jury w składzie: p. Magdalena Mandel, p. Monika Szczawik oraz p. Agnieszka Konieczna – miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić tylko trzech laureatów. Po naradzie członkowie komisji nagrodzili następujących uczniów:

  • I miejsce – Zofia Pogorzelska, klasa 2a,
  • II miejsce – Zofia Piotrowska, klasa 2a,
  • III miejsce – Magdalena Miler, klasa 2a.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Maja Konieczna, klasa 6a,
  • Maksymilian Kunc, klasa 2a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dużego zaangażowania i twórczej inwencji! Cieszymy się, że w naszej szkole tak wiele dzieci chce czytać poezję, która przecież czyni człowieka bardziej wrażliwym na świat i ludzi.

W drugiej części spotkania odbył się apel poświęcony Wisławie Szymborskiej. Uczniowie klas ósmych opowiedzieli o życiu i twórczości noblistki. Nie zabrakło ciekawostek, wspólnego  recytowania wierszy oraz quizu wiedzy o poetce. Na zakończenie apelu dziewczyny należące do koła muzycznego zaśpiewały utwór Sanah – „Nic dwa razy”, który powstał na podstawie utworu Szymborskiej.