Dnia 9 oraz 10 maja uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Na początku spotkania pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią Katarzynę Wopińską. Wysłuchali książki „Nie lubię książek. Koniec kropka”, która pokazuje czytelnikom jak fascynujący jest świat książek. Historia Michaliny jest świetnym przykładem tego, że czasem naprawdę warto spróbować czegoś nowego. Kolejnym punktem spotkania było rozpoznawanie rekwizytów związanych z bajkami i baśniami. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w zabawie „Kalambury”, a na koniec każdy wykonał piękną zakładkę do książki.

Po zabawach przyszedł czas na pasowanie. Wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, po której – symbolicznym ołówkiem – zostali pasowani na czytelników biblioteki. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę „Dzieci zwierząt”. Wizyta w bibliotece była również okazją do wypożyczenia kolejnych książek.