W listopadzie 2022 roku klasa 2a przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.  Celem programu była edukacja w zakresie dbania o środowisko naturalne, nauka szacunku dla przyrody i kształcenie dobrych nawyków życia w zgodzie z naturą, dotyczących: dbania o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, oszczędzania wody i energii, segregacji śmieci i recyklingu, właściwego odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Uczniowie zrealizowali wszystkie misje programu i na koniec w kwietniu 2023 roku przystąpili do konkursu. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez zespół uczniów, pod opieką nauczyciela koordynującego pracy prezentującej: Co znaczy być „Kubusiowym Przyjacielem Natury”? Praca w kreatywny, oryginalny i twórczy sposób miała prezentować zasady, jakimi kieruje się prawdziwy przyjaciel natury.  Klasa 2a wykonała makietę naszej szkoły i przedstawiła swoją wizję ochrony przyrody. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasi uczniowie nie zdobyli nagrody, ale współpraca nad makietą, którą stworzyli była niezapomnianą przygodą i dała wiele radości.