2 czerwca uczniowie klas 6a, 7a, 8a i 8b wraz z Wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Poznania. Celem nadrzędnym wycieczki  było odkrywanie świata różnymi zmysłami.

Odwiedziliśmy „Niewidzialną ulicę” – interaktywną wystawę umieszczoną w absolutnej ciemności, po której oprowadzali nas niewidomi przewodnicy.  Spacer po różnych pomieszczeniach bez możliwości posługiwania się oczyma, odkrywanie przedmiotów dzięki dotykowi, zapachowi i dźwiękom, jazda tramwajem i wiele innych dostarczyły wiele emocji i niesamowitych doznań. Poznając trudny i niebezpieczny świat niewidomych uczyliśmy się tolerancji i empatii. Na zakończenie wizyty pobudziliśmy zmysły smaku i węchu piekąc pyszne, zdrowe ciasteczka.

Poruszeni do głębi, wyruszyliśmy na kolejne doznania zmysłowe – tym razem wzrok i węch zostały zaatakowane feerią kolorów i zapachów w Poznańskiej Palmiarni. Podziwialiśmy piękną roślinność różnych stref klimatycznych, słuchając wielu ciekawostek opowiadanych przez panią przewodnik.

To była bardzo udana i pouczająca  wyprawa.

Ze względów oczywistych (całkowita ciemność) nie ma zdjęć z „Niewidzialnej ulicy” (jedynie moment pieczenia ciasteczek).