W środę 7 czerwca klasy 1a, 1b i 2a wybrały się na całodniową wycieczkę do Uzarzewa i Poznania. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Uzarzewie oraz uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących pór roku. Zainteresowały nas zwierzęta z różnych kontynentów. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek na temat ich życia, np. o antylopie, która żywi się mięsem. Następnie pojechaliśmy do Poznania. Najpierw zjedliśmy pyszny obiad nad jeziorem w restauracji Rusałka, a na deser pojechaliśmy do Manufaktury Czekolady. Tam każdy samodzielnie wykonał swoją czekoladę. Próbowaliśmy również rubinowej czekolady. Wysłuchaliśmy opowieści o kakaowcu, produkcji kakao i czekolady. Na koniec udaliśmy się do Fabryki Śmiechu Michałek. Przez dwie godziny (z przerwą na poczęstunek) skakaliśmy na trampolinach, zjeżdżaliśmy na dmuchańcach, pływaliśmy w basenach z kulkami i dzikowaliśmy w małpim gaju. Były też lustra, które zniekształcały wygląd i można było pośmiać się jeden z drugiego. Po wesołej zabawie wróciliśmy do rodziców z całymi plecakami wrażeń i oczywiście z czekoladą.