Uroczyste pożegnanie klas ósmych w naszej szkole odbyło się w czwartek 22 czerwca 2023 r. Z powodu prac remontowych prowadzonych w szkole, zaproszeni rodzice, absolwenci oraz dyrektor szkoły i wychowawcy spotkali się w sali wiejskiej w Starym Luboszu.

Uczniowie klasy 8a i 8b rozpoczęli uroczystość  wspólnym polonezem. Następnie głos zabrał pan Piotr Kaczmarek – dyrektor szkoły, który  podziękował rodzicom oraz uczniom za włożoną pracę podczas tych ośmiu lat spędzonych w szkole.  Podczas uroczystości wręczono uczniom wyróżnienia za wzorową naukę oraz dyplomy ukończenia szkoły. 

Wyrazy wdzięczności skierowane do rodziców, były kolejnym punktem spotkania. Paniom Agnieszce Łabińskiej, Magdalenie Szczepaniak, Weronice Bączyk oraz Paulinie Tomaszewska dyrektor szkoły wraz z gronem pedagogicznym podziękował za aktywne uczestnictwo w kreowanie pozytywnych przemian w naszej szkole, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych.

W dalszej części uroczystości głos zabrały wychowawczynie klas: pani Elwira Dorynek oraz pani Monika Zalewska. Był to moment ogromnych emocji zarówno dla uczniów jak i ich rodziców. Na zakończenie głos zabrała  przedstawicielka  Rady Rodziców, a  delegacje klas wręczyły swoim wychowawcom podziękowania wraz z bukietem kwiatów. Część oficjalną zakończyło krótkie przedstawienie, podczas którego nie zabrakło wzruszeń i łez.

Po zakończeniu występów nadszedł czas na zabawę. Obydwie klasy bawiły się na parkiecie, ciesząc się ostatnimi, wspólnymi chwilami. Pięknie udekorowana sala,  poczęstunek, muzyka, balowe suknie  oraz chłopacy w eleganckich garniturach – wszystko to sprawiło, że spotkanie miało niepowtarzalny klimat i charakter.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas  i ogromną pracę włożoną w przygotowanie balu ósmoklasistów, natomiast naszym absolwentom życzymy powodzenia.