W dniach 26 – 30.06.2023r. pod opieką p. Agnieszki Koniecznej, p. Elwiry Dorynek i p. Arlety Majorczyk nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w półkoloniach szkolnych, i trzeba przyznać, że działo się w tym roku dużo. Każdy dzień niósł ze sobą nowe doświadczenia, które na długo zapadną w pamięci uczestników. Pierwszego dnia pojechaliśmy na trampoliny do Jump Space w Śremie. Drugiego doświadczyliśmy kąpieli w solankowym basenie i zabaw w wodzie w Termach w Tarnowie Podgórnym. Trzeciego dnia mogliśmy obcować ze zwierzętami. Uczestnicy karmili alpaki i mieli okazję wyprowadzać je na spacer. Były również sarny, jelenie, osły i kozy. Każda z grup miała także czas na swobodną zabawę, wykonanie pracy plastycznej i ucztę przy ognisku. Czwartego dnia pojechaliśmy do Starej Chaty u Kowola w Kluczewie. Ten dzień pozwolił nam zdobyć wiedzę o zawodzie kowala, którą w piękny i zabawny sposób przybliżył nam p. Krzysztof. Poza tym poznaliśmy  jego rodzinną historię, siedlisko, w którym robiliśmy masło, bawiliśmy się na świeżym powietrzu i jeździliśmy traktorem po lesie. Na zakończenie naszych półkolonii, czyli piątego dnia pojechaliśmy na seans filmowy do Multikina w Lesznie. Poznaliśmy historię dwóch zabawnych i zdolnych braci  Super Mario Bros.  Na twarzach uczniów przez cały ten czas gościł uśmiech, zadowolenie, radość, a dla niektórych  były to nawet najpiękniejsze dni jakie przeżyli w życiu. Miło było słyszeć takie słowa. Co tu dużo pisać, sami zobaczcie.

Półkolonie odbyły się przy dużym wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościanie. Dziękujemy za wsparcie i życzymy równie udanego, jak nasze półkolonie, urlopu.