Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby docenić wartość czytania oraz spotkania ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 9 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i zagranicą odczytają utwór Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce 8 września o godzinie 17:00 przy sali wiejskiej w Starym Luboszu.

Dyrektor szkoły powitał zgromadzonych i dokonał krótkiego wprowadzenia w klimat epoki pozytywizmu oraz omówił kwestie poruszane przez lekturę. Podczas wydarzenia w rolę Elizy Orzeszkowej wcieliła się nasza uczennica – Basia Szymańska, która rozdawała specjalne bileciki z logo Narodowego Czytania, a także broszury z najważniejszymi informacjami na temat autorki „Nad Niemnem”.

Otoczenie zieleni, piękne wrześniowe słońce oraz zapach kawy i ciasta sprawiły, że legenda o Janie i Cecylii brzmiała naprawdę magicznie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom Narodowego Czytania, zwłaszcza Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Luboszanki” za przygotowanie przepysznych słodkości.