Sobota, 16 września przywitała nas pięknym, bezchmurnym niebem i pełnym blasku słońcem. Wraz z p. Katarzyną Ranka i Elwirą Dorynek mogliśmy wziąć udział w XXVIII już Biegu Olimpijskim im. Ireny Szewińskiej.

Celem tej imprezy sportowej jest popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzież, zapobieganie chorobom układu krążenia, promocja idei olimpijskiej  oraz realizacja projektu szkolnego: „Bieg po zdrowie”.

Jak co roku start do biegu poprzedziła ceremonia wciągnięcia na maszt flagi SZS oraz zapalenia znicza, W tym roku kajakarka, p. Aneta Konieczna dostąpiła tego zaszczytu.

Trasa biegu wynosiła ok. 4 km. Choć dla niektórych wydawała się długa, to każdy mógł po biegu powiedzieć, że jest zwycięzcą, pokonując ją w dowolnym tempie.

Nowością w tegorocznej imprezie był fakt, iż każdy z uczestników biegu mógł sprawdzić swój czas pokonania dystansu.

Po biegu, każdy ze startujących otrzymał napój i owoc, a jego numer startowy wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych.