26 września po raz drugi w Naszej szkole gościli Rymcerze ze swoim projektem profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, którego  celem jest: promowanie profilaktyki uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań oraz uświadomienie jak ważne w życiu są wartości. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazując treści profilaktyczne oraz pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”, uświadamiali uczniom jak ważne w życiu są marzenia, wyznaczanie sobie celów, rodzina, przyjaciele, nauczyciele, którzy stawiając granice mobilizują, a przede wszystkim wspierają ich w zrealizowaniu marzeń.  Mówiąc o swoich historiach życia przestrzegali, że pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi ludzie są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”, a to może ich nieodwracalnie zniszczyć. Podczas spotkania zapraszali do wspólnego rapowania, zachęcali do dzielenia się swoimi marzeniami i odwagi, która jest istotnym elementem osiągnięcia w życiu tego, co wartościowe.

Raperzy Bęsiu i Dj Yonas mówią:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Poniżej link do piosenki Rymcerze – Nie zmarnuj swojego życia

https://www.youtube.com/watch?v=78ECDrRyKiY