Dzień Papieski, który obchodziliśmy w naszej szkole 24 października był okazją do przypomnienia i uczczenia pamięci Jana Pawła II.

W tym roku uczniowie klasy Va i VIa pod opieką p. Oleny Kalemby i p. Anny Dobraś przygotowali inscenizację pt. „Totus Tuus”, ukazującą niezwykłą więź łączącą najpierw Karola Wojtyłę, a później Jana Pawła II z Matką Bożą.

Po wczesnej utracie swojej biologicznej matki, to właśnie z Maryi Karol Wojtyła, mały chłopiec, a potem biskup i papież, uczynił swoja matkę duchową. To jej zawdzięczał pomoc w podjęciu decyzji o wyborze drogi do stanu kapłańskiego, a także ocalenie z zamachu, który miał miejsce 13 maja  1981 roku w rocznice objawień w Fatimie.

Maryi zawierzał przez blisko 27 lat  swój pontyfikat. To również Matce Bożej wielokrotnie oddawał w macierzyńską miłość całą wspólnoty Kościoła.

Podczas inscenizacji uczniowie przypomnieli także najważniejsze wydarzenia związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Ozdobili  przedstawienie pięknym śpiewem piosenek tj. „ Jest na świecie miłość”, „W cieniu Twoich rąk”, „Obudź mnie”. Nie zabrakło również ulubionej pieśni papieża „Barki”. Uczennice Martyna Cejza i Sabina Stanisławiak przypomniały wszystkim zebranym wiersze Karola Wojtyły „Matce mojej” i „Pieśń o słońcu niewyczerpanym Jana Pawła II”.  Natomiast Barbara Szymańska, uczennica klasy 7a, pięknie wyrecytowała wiersz poświęcony Janowi Pawłowi II, autorstwa Mileny Kwiatkowskiej pt. „Powoli schodek za schodkiem” .

Na zakończenie apelu, pan dyrektor Piotr Kaczmarek podziękował  za przygotowanie apelu dzieciom i nauczycielom oraz zaprosił wszystkich zebranych na degustację kremówek, ulubionych ciastek Jana Pawła II.