Z okazji obchodów Święta Patrona Szkoły przedszkolaki i społeczność uczniowska wzięła udział w XVI już Biegu im. Stefana Żeromskiego. Celem tej imprezy sportowej jest popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, dbanie o swoją sprawność fizyczną już od najmłodszych lat, uczczenie pamięci patrona naszej szkoły oraz współpraca z rodzicami. Biegi odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców, z podziałem na grupy wiekowe. W każdym biegu pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe medale, a pierwsza dziesiątka nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Dzięki zaangażowaniu rodziców i sponsorów wręczono ponad 100 nagród. Obchody święta patrona miały miejsce również w murach naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów rebusy, które zostały ukryte w różnych zakamarkach budynku. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadki i umieszczenie rozwiązania w specjalnym pudle. „Rebusiada” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odczytywali ukryte tytułu dzieł Stefana Żeromskiego. Finałem „Rebusiady” było rozlosowanie nagród wśród uczniów, którzy brali udział w zabawie. Ponadto pani Bernadeta Cejza przygotowała piękną gazetkę oraz wystawę na temat życia i twórczości naszego patrona. Uczniowie chętnie zaglądali w to miejsce, aby dowiedzieć się więcej na temat osiągnięć Żeromskiego.