9 listopada w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu zorganizowano Wieczór Pieśni Patriotycznych. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 5-6 oraz szkolny chór. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały pani Magdalena Mandel, pani Monika Szczawik oraz pani Anna Dobraś.

Pieśni przeplatane były patriotycznymi wierszami oraz fragmentami opowiadania pt. „Niepodległa”. Podczas koncertu na keybordzie grała pani Anna Dobraś, mogliśmy również posłuchać gry na akordeonie w wykonaniu pana Henryka Dobrasia, gry na wiolonczeli (Magdalena Miler) oraz na gitarze elektrycznej (Wojciech Teślak).

Wieczór przebiegał w podniosłej atmosferze, poczuciu wspólnoty i patriotyzmu. Uczestnicy spotkania śpiewali znane pieśni i piosenki, które wszystkich wprowadziły w klimat zadumy i skłoniły do wspomnień.

Miłym akcentem spotkania były przepyszne ciasta i kawa przygotowana przez niezawodną ekipę Koła Gospodyń Wiejskich „Luboszanki”.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne śpiewanie oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku z tej uroczystości (poniżej).