XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami!

17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości z tabliczki mnożenia w akcji edukacyjnej rozpropagowanej w świecie przez Wydawnictwo kart Grabowskiego ze Szczecinka. Promuje ono zabawową formę nauczania – uczenia się matematyki.
Celem akcji jest  zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
„Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana w formie krótkich egzaminów. Komisje egzaminacyjne wyłoniły z grona uczniów i nauczycieli wiele tytułów MT EXPERTA, czyli Mistrza Tabliczki Mnożenia. Młodzież z  klas siódmych i ósmych przeprowadziła wśród uczniów klas czwartych gry edukacyjne utrwalające tabliczkę. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali  w grze „Piłkarzyk” oraz  grze „Skakanka”. Przeprowadzający gry wykazali się kreatywnością i oryginalnością pomysłów.  Uczniowie mieli również możliwość zmierzyć się z matematycznymi łamigłówkami.  Była to ciekawa zabawowa forma uczenia się matematyki.