14 listopada uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu przystąpili do obchodów Dnia Zdrowego Odżywiania. Tym razem szkolny projekt dotyczył tematów związanych między innymi ze zdrową  zbilansowaną dietą, żywnością wysoko przetworzoną, kalorycznością posiłków. Połączony był z realizacją Ogólnopolskiego Programu Ekomisja. Na zakończenie projektu uczniowie, podzieleni na dwie grupy wiekowe spotkali się z dietetykiem i trenerem personalnym – panią Joanną Strzyżewską ze Studia Treningu Personalnego Transformers. Podczas spotkania dowiedzieli się,  w jaki sposób jeść, żeby zachować wszystkie wartości odżywcze i dostarczyć organizmowi niezbędnych składników, jakich produktów unikać, jak ważne jest nawodnienie organizmu, jakie skutki niesie zbyt duże spożywanie cukru oraz poznali przyczyny otyłości. Następnie pani Joanna spotkała się z uczniami klas I-III i profesjonalnie oceniła wykonane przez nich kanapki. Wszyscy otrzymali  mnóstwo pochwał za wyjątkowo zdrowe oraz smaczne drugie śniadanie.  Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i fachowe porady.