Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Gwiazda błyszczy nad stajenką, drogę światłem znaczy.
Każdy człowiek dobrej woli Boga dziś zobaczy.

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Pięknie ubrany stół, przystrojona choinka, rodzinne spotkanie – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi, radośniejsi. 

Tymi słowami rozpoczęły się Jasełka przygotowane przez klasę 3a i wychowawczynię panią Iwonę Bakalarską w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu. Uczniowie przedstawili spektakl bożonarodzeniowy wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Były Aniołki i Pastuszki, a nawet Diabeł, który kusił bogactwem. Śnieżynki tańczyły dla Dzieciątka. Pastuszkowie złożyli dary i zatańczyli zbójnickiego. Pojawili się też trzej Królowie, którzy oddali pokłon małemu Jezuskowi. Maryja z Józefem podziękowali wszystkim za przybycie do stajenki. Podczas przedstawienia aktorzy wykonali kolędy na flecie, ksylofonie, keyboardzie i dzwonkach chromatycznych.

W te piękne święta, gdy snuć się będzie kolęda, niech pachną gałązki świerkowe wszystkim na zdrowie. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość i wzajemne zrozumienie. A pierwsza gwiazda, która zabłyśnie o zmroku, niech przyniesie dużo szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku. Tak zakończyła świąteczny apel przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Talarowska. Na koniec dyrektor szkoły pan Piotr Kaczmarek życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, pięknych świąt, spotkania z Gwiazdorem oraz wspaniałych prezentów, a w Nowym Roku zrealizowania zamierzeń i spełnienia marzeń.