Niezwykłą lekcję historii odbyli dzisiaj uczniowie klas  6a, 7a i 8a, którzy pod opieką  pań Magdaleny Mandel, Arlety Majorczyk i Anny Ptak oraz pana Piotra Maluśkiego udali się do Poznania, by zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII.

W Muzeum Powstania Wielkopolskiego uczniowie mogli poznać przyczyny, przebieg oraz konsekwencje wybuchu jedynego w historii naszego kraju zwycięskiego powstania. Mieli okazję, by przymierzyć oryginalne stroje powstańców oraz poczuć się  jak walczący w okopach żołnierze.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie naszej szkoły, było Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII. Jest to miejsce uwięzienia i kaźni mieszkańców naszego regionu w czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Uczniowie zwiedzili budowle fortyfikacyjne oraz dowiedzieli się, że miejsce to było obozem koncentracyjnym zbudowanym po to, by wyeliminować wielkopolską inteligencję oraz działaczy społecznych i politycznych.

Dzisiejszy dzień  pokazał nam, do czego może doprowadzić nienawiść do drugiego człowieka oraz jak łatwo jest stracić wolność i niepodległość.