Dnia 26 lutego 2024 r. zakończony został szkolny konkurs plastyczny „POCZTÓWKA Z FERII”. Komisja konkursowa złożona z uczniów klasy 7a wyłoniła laureatów:

 • kategoria klas 1-3:
  I miejsce – Zofia Piotrowska z klasy 3a,

  II miejsce – Olga Wlaźlak z klasy 2a,
  III miejsce – Barbara Stawna z klasy 3a i Hanna Kurasiak z klasy 2b;
 • kategoria klas 4-6:
  I miejsce – Nikola Tylińska z klasy 4a,
  II miejsce – Pola Cieślak z klasy 5a,
  III miejsce – Olga Józefowicz, Maurycy Gorczyński z klasy 4a i Jakub Wopiński z klasy 5a.

Także w dniu 26 lutego 2024 r. komisja konkursowa w składzie: nauczyciel plastyki oraz uczniowie klasy 7a wyłoniła zwycięzców konkursu szkolnego „FERIE Z PIPPI”. Laureatami konkursu zostali:

I miejsca – Zofia Piotrowska z klasy 3a i Nikola Tylińska z klasy 4a,
II miejsca – Pola Cieślak z klasy 5a,
III miejsca – Nadia Langner, Olga Józefowicz i Jakub Sikora z klasy 4a.

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w czwartek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W lutym został przeprowadzony również OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Podróż pociągiem w szarości”
W dobie nowoczesności i rozwijającej się techniki i technologii prawie każdy człowiek podróżował pociągiem. Kolej już od początku jej powstania zawsze ludzi fascynowała i po dzień dzisiejszy fascynuje. Pociągi stare i nowe, osobowe i towarowe na trwałe zmieniły krajobraz świata. Podróż koleją jest coraz szybsza, wygodniejsza, bezpieczniejsza. Dzisiaj taka podróż staje się coraz większą przyjemnością i komfortem. W trakcie jazdy pociągiem możemy rozmawiać z innymi ludźmi, słuchać muzyki, oglądać filmy w smartfonach, czytać książki, podziwiać piękne krajobrazy za szybą lub nic nie robić. Często w trakcie podróżowania stojąc na peronie, siedząc w przedziale, czy wysiadając z pociągu jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia, które ma właśnie miejsce. Takie i inne wydarzenia, sytuacje, które dzieją się na dworcach kolejowych, peronach, w pociągach mogą stać się pretekstem do stworzenia pracy w „szarości”.
Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. Uczniowie naszej szkoły spróbowali przenieść na papier swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stworzyć pracę rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy różnorodnych wrażeń zaobserwowanych podczas podróży pociągiem, posługując się bogactwem tylko czerni, szarości i bieli. 

Poniżej przedstawiamy prace naszych uczniów zgłoszone do szkolnych konkursów „Pocztówka z ferii” i „Ferie z Pippi” oraz prace uczniów, które wpłynęły na konkurs „Podróże pociągiem w szarości”. Zapraszamy do ich obejrzenia.