W dniach od 18-20.03.2024 r., uczniowie naszej szkoły przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadził ojciec Ernest Świderski ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze.

Zajęcia odbywały się z podziałem na grupy w miejscowej kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej.

Podczas dwóch pierwszych dni naszych rekolekcyjnych spotkań, dzieci i młodzież uczestniczyli w przygotowanych przez prowadzącego konferencjach, w trakcie których nie zabrakło również wspólnych śpiewów, animowanych gestem.

Uczniowie klasy V podczas drugiego dnia rekolekcji, zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem pani katechetki Oleny Kalemby krótką pantomimę, o miłości Boga do człowieka, przyczynach i skutkach grzechu oraz odkupieniu jakie dokonało się w ofierze złożonej przez Pana Jezusa na krzyżu.

Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza Święta, przed którą uczniowie mogli skorzystać z sakramentu pokuty

Na zakończenie, nie zabrakło słów wdzięczności, które w imieniu społeczności naszej szkoły, za przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji, złożyła ojcu Ernestowi, księdzu proboszczowi Marcinowi Janeckiemu oraz panu dyrektorowi Piotrowi Kaczmarkowi uczennica klasy VII Basia Szymańska.

Ojcu rekolekcjoniście, Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w przebiegu naszych rekolekcyjnych spotkań i nauk, podziękował również ksiądz proboszcz.