21 marca w czwartek powitaliśmy wiosnę. Wszystkie klasy przebrały się w kolorowe stroje. Takim kolorowym śpiewającym korowodem w wiosennych strojach przeszliśmy ulicami Starego Lubosza. Przed wymarszem komisja konkursowa wyłoniła najpiękniejsze przebrania za Panią Wiosnę lub Pana Wiosnę. Pierwsze miejsce wywalczyli Stanisław Górniaczyk oraz Magda Miler z klasy 5a. Drugie miejsce zajęła Maja Dąbrowska z klasy 1a. Trzecie najpiękniejsze przebranie miała Zosia Kolaska z klasy 8a. Po powrocie na boisku szkolnym uczniowie zatańczyli taniec belgijski. W ramach tego dnia wyłoniono również zwycięzców w konkursie na „Najpiękniejszego motyla”. Pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Cofta z klasy 2b oraz Aleksander Michalak z klasy 2a. Drugie miejsca uzyskali Filip Stanisławiak  oraz Nadia Langner z klasy 4a. Trzecie miejsce przyznano Łukaszowi Wojciechowskiemu z klasy 4a oraz Oldze Wlaźlak z klasy 2a. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Skrzypczak (7a), Nikola Tylińska (4a), Gabriela Itkowiak (2a), Filip Szot (3a), Olga Józefowicz (4a). Wszystkie motyle można podziwiać na gazetce szkolnej. Dzięki  konkursom  mogliśmy podziwiać waszą kreatywność, fantazję oraz zaangażowanie.  Podsumowaniem dnia było wręczenie upominków i nagród przez dyrektora szkoły Piotra Kaczmarka.