W niedzielę palmową 24 marca 2024 r. o godzinie 15:00, na schodach kościańskiego ratusza pojawiła się komisja konkursowa, której przewodzili burmistrz Piotr Ruszkiewicz i zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda, aby ogłosić laureatów konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Konkurs był dwuetapowy. Szkoły podstawowe z miasta i gminy Kościan wybierały spośród zgłoszonych prac najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonaną przez uczniów klas 1-3 oraz najpiękniejszą palmę wykonaną w klasach 4-8. W ten sposób, pod ocenę miejsko-gminnej komisji konkursowej, trafiło 16 palm. Wszyscy finaliści otrzymali karty podarunkowe sieci Empik. W kategorii klas 1-3 uczennica naszej szkoły Nikola Witomska z klasy 1b otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas 4-8 uczeń klasy 5a –  Jakub Wopiński również zdobył wyróżnienie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Po rozdaniu nagród, na schodach ratusza, krótki i gorąco oklaskiwany występ dał zespół „Kokorzynianki”.