Dnia 10 kwietnia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć Panią Leśnik Magdalenę Marchelek-Pawlak w naszej szkole. Spotkanie odbyło się z udziałem uczniów klas 1-3, którzy pełni entuzjazmu wsłuchiwali się w opowieści pani Magdaleny o przebudzeniu lasu wiosną.
Pani Magdalena zaprezentowała nam różnorodność kwiatów i zwierząt, które można spotkać na terenie lasu wiosną. Dzieci z zaciekawieniem poznawały nazwy roślin i zwierząt oraz ich zwyczaje życia. Nie zabrakło również praktycznych lekcji o ochronie przyrody. Pani Leśnik pokazała nam budki lęgowe i wyjaśniła ich znaczenie dla ptaków oraz ekosystemu leśnego. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, ucząc się jak dbać o środowisko naturalne i jak pomagać zwierzętom w lesie.
Spotkanie z Panią Magdaleną było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące. Pozwoliło spojrzeć na las z zupełnie nowej perspektywy i docenić jego piękno oraz znaczenie dla naszego życia i środowiska naturalnego. Dziękujemy Pani Leśnik za cenne nauki i niezapomniane doświadczenie!