W środę, 24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy konkurs geograficzny pod hasłem „Znamy wszystkie stolice świata”.

Zadaniem uczestników było podać poprawną stolicę lub państwo. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 30 minut. W przypadku równej ilości prawidłowych odpowiedzi, o zwycięstwie decydowała kolejność oddanych arkuszy.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 18 uczestników, z 9 szkół. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli szkół biorących udział. Po skrupulatnym sprawdzeniu prac i wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości, I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Racocie – Antoni Łabędzki, który uzyskał maksymalną ilość punktów. Kolejne miejsca zajęli – Oliwia Włodarska z Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie oraz Oliwier Siuda z Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie. Komisja przyznała również 5 wyróżnień za uzyskanie wysokiego wyniku. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8 – Klaudia Przybylska.

Każdy uczestnik konkursu oraz wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe o tematyce geograficznej. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe, Wójt Gminy Kościan oraz Burmistrz Miasta Kościana.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do naszej szkoły za rok.