17 maja 2024 r. nasza szkoła była organizatorem III Powiatowego Konkursu Matematycznego „OBIEKTY POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO W LICZBACH”. Do rywalizacji zespołowej przystąpiło 24 uczniów klas szóstych reprezentujących 12 Szkół Podstawowych Powiatu Kościańskiego.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych  wśród młodzieży, popularyzowanie matematyki w życiu codziennym i rozwijanie zdolności logicznego myślenia. Uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnością stosowania matematyki do rozwiązywania problemów praktycznych.

Przez  godzinę uczniowie zmagali się z  zadaniami związanymi z obiektami powiatu kościańskiego. Punktowane były nie tylko poprawne rozwiązania zadań, lecz także szybkość ich wykonania oraz odczytane hasło. Rywalizacja była wyrównana, co spowodowało wyłonienie pięciu zwycięskich zespołów. Największą wiedzą i szybkością wykazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie: Kazimierz Jaśkiewicz oraz Mateusz Nadobnik przygotowani przez panią  Katarzynę Borkowską. II miejsce zajęły: Lena Cwojdzińska oraz Helena Oleszak, przygotowane przez panią Renatę Dudziak ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach.  III miejsce wywalczyli: Maciej Majorczyk i Bartosz Kiereta przygotowani przez pana Krzysztofa Barłożyka ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie.  IV miejsce przyznano uczniom przygotowanym przez panią Małgorzatę Lutomską: Maciejowi Adamczakowi i Maksymilianowi Nowakowi ze Szkoły Podstawowej w Racocie. V miejsce zajęli: Stanisław Bajer i Kamil Piotrowski z Szkoły Podstawowej w Czempiniu, których przygotowała pani Magdalena Ratajczak. Naszą szkołę reprezentowali: Dobrochna Cofta i Szymon Senczyk.

Z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Starym Luboszu, pana Piotra Kaczmarka, wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Kościan,  Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miasta w Kościanie, Urząd Gminy Czempiń oraz Urząd Gminy w Krzywiniu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!