W kwietniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego „How do you spell it”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Singh z klasy 5a oraz Dobrochna Cofta z klasy 6a. Pierwsze wyróżnienie zdobyła Dobrochna Cofta. Warto dodać, że w konkursie udział wzięło 17 szkół, zatem konkurencja była wysoka, a formuła konkursu należy do trudnych. Dobrochna zmierzyła się zarówno z częścią pisemną jak i ustną. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 8 maja 2024 r.  Serdecznie gratulujemy wysokiej punktacji oraz wyróżnienia.

Kolejnym wyzwaniem dla chętnych uczestników konkursów okazał się Powiatowy Konkurs „Zostań Szkolnym Poliglotą” organizowany w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. Jest to konkurs adresowany do uczniów klas VII i VIII, a jego formuła oparta jest o szeroką znajomość słownictwa i wyrażeń w języku niemieckim, angielskim i polskim. Naszą szkołę 10 maja reprezentowali uczniowie klasy 7a: Jakub Kalitka oraz Eryk Krzemiński. Nie zdobyliśmy podium, ale zdobyliśmy cenne doświadczenie, które będzie można wykorzystać w przyszłym roku. Gratulujemy uczniom i zachęcamy do doskonalenia umiejętności.

Trzecim konkursem, w którym reprezentanci naszej szkoły brali udział, był gminno-miejski Konkurs Języka Angielskiego „English is Fun”. Konkurs został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Racocie 24 maja 2024 r. Z naszej szkoły uczestniczyły dwie uczennice z klasy 6a: Alexandra Kocaj oraz Dobrochna Cofta oraz dwóch uczniów z klasy 7a: Eryk Krzemiński i Jakub Kalitka. Konkurs sprawdza językową wiedzę  i umiejętności uczniów w różnych obszarach – czytania ze zrozumieniem, reagowania językowego, wykorzystania środków językowych czy pisania. Ponownie wyróżnienie wywalczyła Dobrochna Cofta.

Uczestnikom konkursów z  naszej szkoły dziękujemy za poświęcanie dodatkowego czasu na naukę i zgłębianie zagadnień związanych z językiem obcym oraz godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy.