W dniach 20-22 maja uczniowie klas 4-6 pod opieką pani Moniki Zalewskiej, pani Magdaleny Mandel, pani Moniki Szczawik, pani Dominiki Cwojdzińskiej oraz pani Agnieszki Koniecznej wybrali się na szkolną wycieczkę.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków. Odwiedziliśmy pomnik legendarnego psa Dżoka, Wawel, Sukiennice, krakowski rynek oraz Bazylikę św. Franciszka z Asyżu. Oczywiście nie mogło zabraknąć spotkania z symbolem Krakowa – Smokiem Wawelskim.

Drugi dzień był prawdziwym wyzwaniem dla naszej kondycji fizycznej. Rankiem udaliśmy się do Zakopanego, skąd wyruszyliśmy na szlak. Podziwialiśmy piękno Doliny Kościeliskiej, słuchając ciekawostek o florze i faunie górskiego krajobrazu. Odwiedziliśmy bacówkę – tam mogliśmy spróbować regionalnego przysmaku – oscypka. Wędrówkę zakończyliśmy w Schronisku PTTK na Hali Ornak. Po odpoczynku i śniadaniu (zjedzonym w przyjemnym deszczu :)) ruszyliśmy w drogę powrotną. Zwieńczeniem górskiej przygody była wizyta pod skocznią narciarską Wielka Krokiew oraz spacer i zakupy na Krupówkach.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Kopalnia Soli zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Zwiedzając poeksploatacyjne wyrobiska kopalni, zgłębiliśmy tajniki historii Polski, poznaliśmy górnicze dziedzictwo, odkryliśmy fenomen matki natury i sił przyrody. Szczególnie podziwialiśmy pracę wielu pokoleń górników, którzy przez stulecia cierpliwie, kawałek po kawałku drążyli solną skalę. Zobaczyliśmy kaplicę św. Kingi, piękne jeziora solankowe oraz monumentalne konstrukcje – rzeźby i płaskorzeźby wykonane z soli. Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem uczniów i nauczycieli.