29 maja 2024 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów klas ósmych. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: „W królestwie zwierząt”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych wśród młodzieży, popularyzowanie matematyki, biologii, fizyki, chemii i geografii w życiu codziennym oraz rozwijanie zdolności logicznego myślenia.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów reprezentujących 9 szkół powiatu kościańskiego. Musieli oni w ciągu godziny rozwiązać test – 25 zadań (otwartych i zamkniętych). O zwycięstwie decydowała nie tylko poprawność odpowiedzi ale również czas wykonania zadania.
Naszą szkołę reprezentowały : Anna Bręczewska i Klaudia Przybylska z klasy 8a.