Miesiąc maj to szczególny czas, kiedy oddajemy cześć Matce Bożej.

Pragnąc zachęcić uczniów do udziału w nabożeństwach majowych i przybliżyć im piękną ludową tradycję gromadzenia się na modlitwie przy lokalnych kapliczkach, pani katechetka Olena Kalemba zorganizowała w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kapliczkę dla Matki Bożej.

Podsumowanie konkursu nastąpiło 5 czerwca 2024 r. podczas krótkiego apelu. Laureatom konkursu  wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował również proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Kościanie ks. Marcin Janecki.

W klasach I – III laureatami zostali następujący uczniowie:

  • I miejsce – Zofia Piotrowska (kl. IIIa),
  • II miejsce – Adrian Ptak (kl. IIb),
  • III miejsce – Olga Wlaźlak (kl. IIa).

W kategorii klas IV – VIII nagrodzono następujących uczniów:

  • I miejsce ex aequo – Jakub Frąckowiak (kl. VIIa) oraz Jakub Wopiński (kl. Va),
  • II miejsce ex aequo – Martin Drozda (kl. VIIa) i Natalia Skrzypczak (kl. VIIa),
  • III miejsce ex aequo – Szymon Senczyk (kl. VIa) i Alexandra Kocaj (kl. VIa).

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY!!!