W czwartek 6 czerwca uczniowie klas IIa i IIb  oraz IIIa wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa. Wcześnie rano wyruszyliśmy w podróż autobusem do Gołuchowa, gdzie po podziale na dwie grupy, mieliśmy możliwość zwiedzenia zamku Izabeli i Jana Czartoryskich. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących ciekawostek m.in. tego że zamek początkowo należał do Rafała Leszczyńskiego. W tym zamku również kręcono film o królowej Bonie oraz Akademię Pana Kleksa. Odwiedziliśmy „Oficynę”, którą w chwili przebudowy zamku Izabela Działyńska zaadoptowała na swoje mieszkanie. 

Podziwialiśmy pawie, które zaprezentowały nam swoje okazałe ogony oraz powozownię, gdzie dzięki eksponatom mieliśmy możliwość poznania bliżej pracy leśników na przestrzeni dziejów. Podzieleni na grupy wzięliśmy udział w warsztatach decoupage. Ostatnim punktem programu był spacer do pokazowej zagrody zwierząt, w której mieszkają daniele, dziki, koniki polskie i żubry. Uczniowie mogli zebrać informacje o tych zwierzętach i podziwiać je z bliska.

Podczas przechadzki wszyscy podziwialiśmy piękno parku krajobrazowego położonego wokół zamku, urokliwie alejki, piękne drzewa i krzewy, budki lęgowe różnych ptaków. Podczas wyjazdu panowała doskonała atmosfera. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją historii i przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci.